banner16

banner19

banner24

18 Haziran 2018 Pazartesi

TSK ve ÖSO Afrin Merkezinde

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden 2016 Seçimlerinde ABD Başkanlığına Aday Olmayacağını Açıkladı

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, 2016'da yapılacak başkanlık seçimleri için Demokrat Parti'den aday olmayacağını duyurdu.

22 Ekim 2015 Perşembe 08:53
Bu haber 1072 kez okundu
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden 2016 Seçimlerinde ABD Başkanlığına Aday Olmayacağını Açıkladı
 Biden, uzun süredir merak konusu olan kararını ABD Başkanı Barack Obama’nın da katıldığı basın toplantısıyla duyurdu.

Beyaz Saray’da Rose Garden’da kararını açıklayan Biden, oğlu Beau Biden’ın mayıs ayında hayatını kaybetmesinin matemini tuttukları ortamda başkanlık seçimine katılmayacağını dile getirdi.

Biden, "Aile olarak bu kederli süreci yaşarken, başkanlık için gerçekçi bir kampanya girişimine atılmakta pencerenin kapandığını en başından beri ve defalarca diğerlerine söyledim. Bunun kapandığı sonucuna vardım" diye konuştu.

Aday adayı olacağı aylardır konuşulan Biden’ın ağzından bu konuda henüz bağlayıcı bir ifade çıkmamıştı. Ancak yakın çevresinden birkaç gündür sızan haberler, Biden’ın son değerlendirmelerini yaptığı ve kararını birkaç gün içinde bunu açıklayabileceği yönündeydi.

Mayıs ayında 46 yaşındaki oğlu Beau Biden'ı beyin kanserinden kaybeden Biden, eylül başındaki bir açıklamasında, "Karar almaktaki en önemli etken, ailemin ve benim bu iş için gerekli duygusal enerjiye sahip olup olmadığımız. Kendime 'bunu yapabilir miyim' diye sorup duruyorum. İnanın ki yanıtı ben de bilmiyorum. İşte bu nedenle de gözlerinizin içine bakıp 'bunu yapabileceğimi biliyorum' diyemem" şeklinde konuşmuştu.

Beau Biden'ın ölmeden önce babasına başkanlık için aday olması yönünde vasiyette bulunduğu öne sürülmüştü. Joe Biden, 1988 ve 2008 yıllarındaki seçimde Demokrat Parti’den aday adayı olmuştu. Biden, 1988’deki yarıştan, İngiliz bir politikacının konuşmasını aynen aldığı ortaya çıktığı için ayrılmak zorunda kalmıştı. 2008’de Demokratlar içindeki adaylık yarışında Barack Obama’nın karşısına çıkan Biden, ön seçimlerdeki düşük oy oranını görünce çekilme kararı almış ve Obama ile birlikte Cumhuriyetçilere karşı mücadele vermişti.

    Yorumlar

banner18
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner17
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner9
Real Time Analytics