OTOMOBİL Haberleri Tümü

Irak toplu otomotivde ilk tercihi Türkiye

 Moswee, toplu alımlarda ilk etapta Türkiye'nin tercih edileceğini söyledi.

Uludağ İhracatçı Birlikleri'nden (UİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, konuk Bakan Yardımcısı Moswee ve beraberindeki heyet, UİB'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette heyeti, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Baran Çelik karşıladı.

Moswee, ziyarette yaptığı konuşmada, Irak ekonomisinin çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü vurgulayarak, Iraklıların özellikle otomotiv sektörüyle ilgili tüketim taleplerine dikkat çekti.

Irak otomotiv piyasasına girmek isteyen Türk firmalarının fırsatı iyi değerlendirerek büyük karlar elde edebileceğini ifade eden Moswee, bu firmaların toplu alımlar yapacak Irak Otomotiv ve Makine Ticareti Genel Müdürlüğü (GAMCO) ile irtibata geçmelerini istedi. Moswee, GAMCO'nun toplu otomotiv alımı hususunda ilk etapta komşu ülke Türkiye'yi tercih edeceğinin altını çizdi.

Moswee, teknik çalışmalarda bulunmak amacıyla GAMCO temsilcileriyle kısa bir süre sonra Türkiye'ye ve Bursa'ya gezi düzenleyeceklerini belirterek, buradaki fabrikaların üretim standardına hayranlık duyduklarını dile getirdi.

Konuk Bakan Yardımcısı Moswee'ye, Ekonomi Bakanlığı'ndan Bağdat Ticaret Müşaviri eskort kadınlar Metin Kirkin, İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Kerim Doğanay, Anlaşmalar Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Murat Muştu, Irak Ticaret Bakanlığı Otomotiv ve Makine Ticareti Genel Müdürlüğü (GAMCO) Genel Müdürü Adnan Jasim Mhamad, İnşaat-Yapı Malzemeleri İthalatçısı Kamu Şirketi Genel Müdürü Abdul Mohsin Anber Mnahi Al Rıkabi ve Irak'ın Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müşavir Yardımcısı Waleed Khaled Hasan da eşlik etti.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz