EĞİTİM Haberleri Tümü

Hayallere yön veren fuar Başakşehir'de

Karnaval tadında bir fuar Üniversiteye hazırlanan öğrencilerinin meslek seçimleri, sınav hazırlıkları ve okul seçimleri için çeşitli alternatifler sunarak bilinçlendirmek, ilçe sınırları ve dışında faaliyet gösteren eğitim kurumlarının yaptığı çalışmalarının tanıtımı amacı ile düzenlenen fuara,  okulların yanı sıra sanat ve meslek kursları da katılıyor.

Bu yıl fuarda Haber 7, Ülke TV ve Radyo 7'de katılımcılar arasında yer alıyor. Fuara katılanlar Haber 7, Ülke TV ve Radyo 7'yi daha yakından tanıma fırsatıyla karşılacaklar ve kurumlarla ilgili merak ettikleri sorulara cevap bulacaklar.

BÜTEF’de Başakşehir Belediyesi Gelişim Akademisi, Başakşehir İSMEK şubeleri, Halk Eğitim Müdürlüğü de kurdukları stantlarında kursiyerlerinin marifetlerini sergileyerek, kurumlarını tanıtacak. Çeşitli söyleşileri ve özel gösterilerinde yer alacağı BÜTEF’de, Belediyenin Bilgievi öğrencilerinin sergileyecekleri müzikli gösteri ve tiyatro oyunları ile fuar karnaval havasına bürünecek. Başakşehir Belediyesinin öncülüğünde gerçekleşecek BÜTEF’e, ilçe emniyet müdürlüğü ve Burç Koleji de destek veriyor. Bugün saat 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek fuar katılımcılarının stantları, Başakşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor.

Eğitimde başarının sırları “Söyleşiler"de anlatılacak Başakşehirli öğrencilerinin yanı sıra komşu ilçe okullarında da ziyaretçileri kabul edecek fuarda uzman konukların yer alacağı söyleşiler düzenlenerek, öğrencilere başarı ve motivasyon konularında yol gösterilecek. Söyleşiler, hafıza teknikleri konusunda uzman eğitimci Serkan Fatih Korkut ile başlayacak. “Hafıza Teknikleri ile YGS, LYS” başlıklı söyleşisinde Korkut, özellikle YGS ve LYS’ de yüzlerce konuyu hatırlamak zorunda olan öğrencilere rehberlik edecek.  Serkan Fatih Korkut, saat 11.00’de başlayacak olan söyleşisinde çeşitli teknikler göstererek hafıza güçlendirmeye yönelik egzersizler de yaptıracak. Saat 14.00’de başlayacak ikinci söyleşide, televizyonlarda yaptığı eğitim programları ile tanınan gazeteci Sait Gürsoy öğrencilerle buluşacak. Gürsoy, “Üniversiteye Girişte Başarıya Doğru” isimli etkinlikte, öğrencilerin yüksek öğretimle ilgili merak ettiği konulara değinerek, sorularını cevaplayacak. Fuarın son söyleşisini, ünlü kişisel gelişim uzmanı Mümin Sekman yapacak. Saat 15.30’da başlayacak “Her şey seninle başlar” adlı söyleşide, öğrencilerin sıkça yaşadığı sorunlardan olan güven ve moral konusu irdelenecek. Sekman, başarı için ebeveynlere düşen görevlere değinecek, öğrencilerin sınav öncesinde moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak için yapabileceklerini anlatacak.  Son hazırlıkların yapıldığı BÜTEF’in, Başakşehir Belediyesi tarafından gelenekselleştirilerek, her yıl tekrarlanması planlanıyor.

Asansörü, alışveriş arabaları, sağlık kabini ile Başakpazar şaşırtıyor Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı, Başakşehir 4. Etapta yer alıyor. Perşembe ve pazar günleri gıda ve giyim katında vatandaşa hizmet veren, pazar diğer günlerde BÜTEF gibi pek çok farklı etkinliğe ev sahipliği yaparak, çok amaçlı bir kullanım sağlıyor. Başakşehir Belediyesi’nin semt pazarlarını modernleştirerek bir çatı altında toplamak, geleneksel alışveriş keyfini modern AVM konforuyla yaşatmak amacıyla hayata geçirdiği proje, kısa zamanda bölge sakinlerinin beğenisini kazanıp, müdavimlerini oluşturmuş. Fuar ve sergi alanı, binden fazla güler yüzlü esnafı ile Avrupa’nın pazar kültürünü Başakşehir’e taşıyor. Merkez, çocuklar ve gençler için eğlence alanları, restoran, kafeteryaları ve 6D sinemayı da bünyesinde barındırıyor. Çatısında Çocuk Bahçesi, yürüyüş yolları olan tek pazar 8 bin metrekarelik yeşil alan üzerine kurulan Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı 4 kattan oluşuyor. Başakpazar çatısında yeşil alan, fitness alanları, oyun grupları, yürüyüş yollarını olan tek kapalı pazar olarak bir ilk oluşturuyor. Güvenlik, otopark ve servis hizmetinin de bulunduğu modern fuar ve sergi alanında engelli vatandaşlar için özel olarak tasarlanmış rampa ve özel lavabolar da bulunduruyor. 

Haber Kaynağı : Haber7.com

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz