DÜNYA Haberleri Tümü

İŞİD Lideri AL Bagdadi Amerikan Komandolarınca Öldürüldü İddiasi

 ewsweek Dergisi'nin internet sitesine konuşan ABD Savunma Bakanlığı'ndan bir yetkili, Amerikan helikopterlerinin İdlib'in kuzey doğusunda uçtuğunu ve özel bir operasyon yaptığını söyledi. Ancak hedefteki ismin kim olduğuyla ilgili bilgi vermedi. Yine newsweek'e konuşan bir başka Amerikalı askeri yetkili ise operasyonu doğruladı ve Bağdadi'nin operasyon sonucunda öldürüldüğünü ifade etti.

Haberde ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un öldürülen kişinin çok yüksek ihtimalle Bağdadi olduğunu ancak bunun henüz doğrulanmadığını Beyaz Saray'a ilettiği kaydedildi.

Reuters haber ajansına konuşan ABD'li bir yetkili Amerikan Kuvvetleri'nin Ebu Bekir el Bağdadi'ye yönelik bir operasyon gerçekleştirdiğini söyledi. Trump ise "Az önce çok önemli bir şey oldu" dedi. Operasyonla ilgili sosyal medyada iki video yayınlandı. Birinin operasyon sırasında çekildiği diğerinin ise sonrasında hedef alınan bölgeyi gösterdiği belirtiliyor. Videolar henüz doğrulanamazken, Amerikan basını tarafından da kullanıldı. Öte yandan operasyonun yeri ve detayları açıklanmadı

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz