banner16

banner19

banner24

05 Nisan 2020 Pazar

Dünyada Koronavirüsten Dolayı Ölenlerin Sayısı 30 Bini Geçti

Çalışmayan Annelere 6 AY Maaş Müjdesi (2020 Başvurular)

Çalışmayan annelere İŞKUR'dan müjdeli haber. Artık şartları uyanlar 6 ay maaş gibi harcırah alabilecekler.

07 Ocak 2020 Salı 12:12
Bu haber 2787 kez okundu
Çalışmayan Annelere 6 AY Maaş Müjdesi (2020 Başvurular)
İşgücünü artırma programı çerçevesinde İŞKUR meslek eğitim programları düzenliyor. Bu programlar, toplum yararına olan işler, girişimlik eğitimi ve iş başı eğitim programları olmak üzere ayrılıyor. İŞKUR tarafından düzenlenen bu programlarda herhangi bir ücret alınmıyor ve kursiyerin yapacağı giderler İŞKUR tarafından karşılanıyor. İŞKUR progrmalara katılan kursiyerlerin yol,yemek gibi ihtiyaçlarının giderilmesi için günlük 20 lira ile yaklaşık 85 lira arasında değişen harcırah veriyor.
Çocuk Bakım Desteği Nasıl Alınır?
İşbaşı eğitim programına sanayi sektöründen başlayan çalışmayan annelere ödenen harçlığın dışında 2-5 yaş arası çocuklarının bakımı için aylık 400 lira destek veriyor. Örnekle açıklanacak olursa 2019 yılında imalat üretim sektöründe işbaşı eğitim programına yazılan bir anne kursa süresi olan 6 ay boyunca aylık 2 bin 20 lira harcırah alacağı gibi yine aylık 400 lira çocuk bakım parası alabilecek.
Çalışmayan Anneler için İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Başvuru Şartları
İşbaşı eğitim programına katılmak için emekli olmamak,15 yaşını bitirmiş olmak, İşverenin birinci ve ikinci derece akrabası olmamak, İşbaşı eğitim programına başlamadan önceki üç aylık dönemde programa başvurusu bulunan işverenin yanında çalışmamış olmak Program öncesindeki bir aylık dönemde sigortalı çalışmamış olmak,Bu şartları karşılayan kişiler İŞKUR işbaşı eğitim programlarına katılmaya hak kazanabilir.

    Yorumlar

banner18
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?

banner17
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner9
Real Time Analytics