banner16

banner19

banner24

02 Aralık 2020 Çarşamba

Joe Biden Amerika Birleşik Devletlerinin 46. Başkanı Seçildi

Domatexpo'da "Zor zamanları üreterek, birlikte aşalım" çağrısı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde Domatexpo Fuarı açıldı. Fuar kapsamında bir araya gelen ziraat odaları tarımın sorunlarını masaya yatırdı. Birinci gündem maddesi dünyadaki virüs salgınıydı.

15 Mart 2020 Pazar 10:06
Bu haber 25628 kez okundu
Domatexpo'da
 Üreticilerin gündeminde de koronavirüs var. Ve onlar, olası salgın koşulları ve yaratacağı ekonomik dar boğazdan gıda bağımsızlığımızı sağlayarak çıkmanın esas olduğu görüşünde birleşti.

Antalya'da örtü altı üretimin en önemli merkezlerinden Kumluca'da Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı; Domatexpo açıldı. Dünyada ürün bazında yapılan iki fuardan biri olan Domatexpo, koronavirüsün gölgesinde yapıldı.

Yaş sebze ve meyve ihracatında önemli bir paya sahip kentte, en çok döviz girdisi domatesten sağlanıyor. Kentin üreticileri, şimdi bu özel fuarı uluslararası alana taşımak için çalışıyor.

Fuar için kentte bulunan tüm ilçelerin Ziraat Odası başkanları toplantıda bir araya geldi. O toplantıda sadece Ulusal Kanal vardı. Tarımın sorunları masaya yatırıldı. Tarımsal girdilerde yerli üretimin önemi bir kez daha vurgulandı.

Toplantıda koronavirüsün tarımın ve turizmin başkentine vereceği hasar da konuşuldu.

Olağanüstü durumlarda kenetlenmenin Türk milletinin geninde olduğunu belirten başkanlar, sürecin güçlü yönetilmesi için de; "Türkiye, üretim çarklarını elinde tutmalı" dedi.  
Anahtar Kelimeler: Domatexpo

    Yorumlar

banner18
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?

EN ÇOK OKUNANLAR
banner17
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner9
Real Time Analytics