banner16

banner19

banner24

01 Aralık 2020 Salı

Joe Biden Amerika Birleşik Devletlerinin 46. Başkanı Seçildi

Türkiye sağlık ordusunu alkışlıyor

Koronavirüs salgınında en ağır yük hiç şüphesiz sağlık çalışanlarının omuzlarında. Yetkililer vatandaşlara gerekli olmadıkça evinizden çıkmayın diyor. Ancak salgını önleyebilmek için canla başla çalışan sağlık çalışanları, evlerine dahi gidemiyor. Tüm Türkiye bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarına destek olmak için akşam saatlerinde balkonlarına çıktı. Sosyal medyadan yapılan çağrıya katılan milyonlarca vatandaş, balkon ve pencerelerinden alkışlarla sağlık çalışanlarına destek oldu.

20 Mart 2020 Cuma 10:46
Bu haber 25291 kez okundu
Türkiye sağlık ordusunu alkışlıyor
Sağlık Bakanının çağrısı kısa sürede tüm Türkiye'de yankı buldu. Sosyal medyada örgütlenen vatandaşlar akşam saatlerinde harekete geçti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Alkışlayalım! Ne kadar alkışlasak azdır! Meclis'teki konuşmamda milletimin temsilcilerini özverili sağlık çalışanlarımızı alkışlamaya davet ettim. 21'de milletimizi, bu alkış sesini Türkiye çapında, balkonlardan yükseltmeye davet ediyorum." çağrısı yapmıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da twitter hesabından yaptığı "Koronavirüsle mücadelede takdire şayan bir fedakârlıkla ve sabırla görev yapan tüm sağlık personelimize şükranlarımı sunuyorum." paylaşımı ile kampanyaya destek vermişti. Çağrıya çok sayıda sanatçı ve milletvekili dahil oldu.

Tüm Türkiye, akşam saat 21'de balkon ve pencerelere çıktı. Vatandaşlar, günlerdir canla başla koronavirüs tehdidine karşı mücadele eden sağlık çalışanlarına alkışlarla destek verdi.

Burdur Belediye Başkanı Orkun Ercengiz'de sağlık çalışanlarına destek kampanyasına katıldı. Sağlık çalışanları gibi vatandaşlar için 24 saat görev başında olan Burdur Belediyesi İtfaiyesi personeli hastane önüne giderek "iyi ki varsınız" diyerek sağlık çalışanlarına alkışlarıyla destek oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Saat 21.00 alkışı için sağ ol Türkiye! Şehir şehir, ev ev çağrımıza uydun. Özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin. Yarın, ertesi gün aynı saatte minnettarlığımızın sesi tekrar duyulsun! Üst üste üç gün alkışlayalım!" ifadelerini kullandı.

Küresel çapta etkili olan salgın nedeniyle, sokağa çıkma yasağı ilan edilen çoğu ülkede sadece sağlık çalışanları 24 saat görev başında. Başta İtalya olmak üzere bazı ülkelerde insanlar akşam saatlerinde sağlık çalışanlarına alkışlarla destek oluyor.
 

    Yorumlar

banner18
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?

EN ÇOK OKUNANLAR
banner17
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner9
Real Time Analytics