banner16

banner19

banner24

31 Ekim 2020 Cumartesi

Trump Koronavirüse Yakalandı

Avrupa'da çalışan Türk işçilerin dönüş çilesi Bitmek Bilmiyor

AVRUPA’nın çeşitli ülkelerinden yaz tatillerini Türkiye’de geçirmek için gelen Türk işçilerin yaşadıkları ülkelere dönmeye başlaması sınır kapılarında kilometrelerce kuyruk oluşmasına ve gurbetçilerin sinirlerinin gerilmesine neden oldu.

28 Ağustos 2015 Cuma 19:17
Bu haber 28620 kez okundu
Avrupa'da çalışan Türk işçilerin dönüş çilesi Bitmek Bilmiyor
 
Tatil dönüşü otomobilleriyle çıkış yapmak için Edirne'deki sınır kapılarına gelen Türk işçileri Bulgaristan’a açılan Kapıkule Sınır Kapısı’nda 3 kilometre, Hamzebeyli Sınır Kapısı’nda iki, Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı’nda ise 1 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Polis ve Jandarma ekipleri kuyrukta sollama yapan Türk işçilerini kurallara uymaları konusunda uyardı.

Türkiye’de 4-5 haftalık yıllık izinlerini geçirmek için gelen işçileri gaziantep escort  özellikle gelecek pazartesi günü Avrupa'nın birçok kentinde ülkelerinde eğitim öğretimin başlayacak olması nedeniyle dönüş yoluna geçmeleri sınır kapılarında yoğunluğu artırdı. Trakya Gümrük Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri Türk gümrük kapılarından geçişlerde bir sorun olmadığını, kuyruğun Bulgaristan tarafının yavaş çalışmasından dolayı meydana geldiğini söyledi.

Almanya’da yaşayan Türk işçilerinden Ayşe Özcan, 45 yıldır bu çileyi çektiğini söyleyerek, "Sınır kapılarında kuyrukta beklemek bizim kaderimiz oldu. Yeter artık buna bir çözüm bulsunlar biz de bu vatanın evladıyız" diyerek kuyrukta beklemelerine isyan etti.

Ailesiyle yaz tatilini memleketi Samsunda’da geçirmesinin ardından Almanya’ya dönmek için Kapıkule Sınır Kapısı’nda kuyrukta bulunan fabrika işçisi Ömer Bulut, sabah erken saatlerde girdiği kuyrukta 4 saattir beklediğini söyleyerek, "Biz sahipsiz değiliz. Kimse bunun sorumlusu gelsin bu sorunu çözsün. İnsanların çocuğu var çocukların okulu var böyle olmaz. Bu işi Türkiye çözsün yazıktır" dedi.

    Yorumlar

banner18
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?

banner17
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
KİM KİMDİR? Tümü
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner9
Real Time Analytics